جلد آمریکا اکوادور روزنامه رسانه های آمریکا

جلد: آمریکا اکوادور روزنامه رسانه های آمریکا بین الملل آمریکا انگلیس روزنامه گاردین

گت بلاگز اخبار اجتماعی کم کردن کیفیت خبر رسان تلگرام با خروج سرورها از زیرساخت

بر اساس مصوبه تازه مرکز ملی فضای مجازی، به شرکت ارتباطات زیرساخت به خروج سرورهای خبر رسان تلگرام از مدار زیرساخت اقدام کرده که می‌تواند کم کردن کیفیت استفاده از

کم کردن کیفیت خبر رسان تلگرام با خروج سرورها از زیرساخت

کم کردن کیفیت خبر رسان تلگرام با خروج سرورها از زیرساخت

عبارات مهم : ایران

بر اساس مصوبه تازه مرکز ملی فضای مجازی، به شرکت ارتباطات زیرساخت به خروج سرورهای خبر رسان تلگرام از مدار زیرساخت اقدام کرده که می تواند کم کردن کیفیت استفاده از این خبر رسان را در پی داشته باشد.

به گزارش ایسنا، در حالی که سال گذشته عنوان انتقال و استقرار سرورهای خبر رسان تلگرام به کشور عزیزمان ایران در مقطعی از وقت ابتدا به صورت شایعه و اخبار پراکنده مطرح شده است بود، در نهایت محمود واعظی –وزیر سابق ارتباطات و فناوری اطلاعات- اعلام کرددر نتیجه برگزاری جلساتی با مدیران تلگرام، بعضی از سرورهای این شبکه اجتماعی به کشور انتقال یافته شده است و قرار است در آینده نزدیک این شرکت، شبکه توزیع یا انتقال محتوا یا CDNهای خود را نیز به کشور عزیزمان ایران انتقال یافته کند.

پس از آن پاول دوروف -مدیرعامل تلگرام- در پیامی اعلام کرد سرورهای تحویل محتوای این شبکه خبر رسان به کشور عزیزمان ایران و تعدادی از کشورهای خاورمیانه انتقال یافته شده است هست. دوروف همچنین راجع به پرسشها فنی این انتقال اظهار کرده بود: ما می توانیم روی CDN ها تکیه کنیم که با آنها از نقطه نظر فنی مانند سرویس دهنده های اینترنت (ISP) واکنش‌ها می کنیم که فقط داده های رمزنگاری شده است ای را که قادر به کشف رمز آن نیستند، دریافت می کنند. به لطف این فناوری، سرعت دانلود تصویر ها و فیلم هایی که به صورت عمومی منتشر می شوند، در مناطقی مانند ترکیه، اندونزی، عربستان سعودی، هند، کشور عزیزمان ایران و عراق به مراتب زیاد کردن می یابد، بدون اینکه کمترین خدشه ای به امنیت وارد شود.

کم کردن کیفیت خبر رسان تلگرام با خروج سرورها از زیرساخت

از طرفی اخیرا عنوان حمایت از خبر رسان های داخلی بسیار داغ شده است و در جهت شکستن انحصاری که خبر رسان خبر رسان تلگرام در کشور ایجاد کرده و همچنین تشویق بازدیدکنندگان به استفاده از ابزارهای بومی، کارها بسیاری از جمله کم کردن هزینه ترافیک این خبر رسان ها انجام شده است و بروزترین خبر نیز از طرف شرکت ارتباطات زیرساخت و لغواستقرار سرورهای شبکه توزیع محتوای خبر رسان تلگرام(CDN) در کشور عزیزمان ایران است.

در این راستا شرکت ارتباطات زیرساخت درراستای شفافیت ساختارمند که آن را راهبردی اساسی در وزارت ارتباطات می دانددر اطلاعیه ای اعلام کرد: عصر روز گذشته ابلاغیه ای به وسیله دبیر محترم شورایعالی اینترنت و مدیر مرکز ملی اینترنت واصل شد که بر اساس آن، مجوز قانونی صادره ی آن مرکز در سال ۱۳۹۵ در خصوص استقرار سرورهای شبکه توزیع محتوای خبر رسان تلگرام(CDN) در کشور عزیزمان ایران لغو و باطل اعلام شده است است.

بر اساس مصوبه تازه مرکز ملی فضای مجازی، به شرکت ارتباطات زیرساخت به خروج سرورهای خبر رسان تلگرام از مدار زیرساخت اقدام کرده که می‌تواند کم کردن کیفیت استفاده از

بر اساس روال های قانونی، شرکت ارتباطات زیرساخت موظف است نسبت به خروج این سرورها از مدار اقدام کند و از این پس، ترافیک این خبر رسان تنها از طریق ارتباطات بین الملل کشور راهیابی خواهد شد، ضمن آنکه، اجرای این ابلاغیه مرکز ملی فضای مجازی، ممکن است کم کردن کیفیت استفاده از این خبر رسان را در پی داشته باشد.

واژه های کلیدی: ایران | انتقال | تلگرام | زیرساخت | اینترنت | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs