جلد آمریکا اکوادور روزنامه رسانه های آمریکا

جلد: آمریکا اکوادور روزنامه رسانه های آمریکا بین الملل آمریکا انگلیس روزنامه گاردین

گت بلاگز اخبار حوادث اعدام آخر تلخ یک رابطه سیاه

یک رابطه هوس‌آلود و غیرمشروع هم جنایت رقم زد، هم بی‌آبرویی و هم بدبختی چند انسان را.

اعدام آخر تلخ یک رابطه سیاه

اعدام آخر تلخ یک رابطه سیاه

عبارات مهم : اعدام

یک رابطه هوس آلود و غیرمشروع هم جنایت رقم زد، هم بی آبرویی و هم بدبختی چند انسان را.

در واقع بخش زیادی از قتل ها در پی خیانت و روابط خارج از عرف رقم می خورد. آنچه در ادامه می آید سرگذشت زنی است که با خیانت به همسرش فاجعه غیرقابل جبرانی جهت خود و دیگران رقم زد.

اعدام آخر تلخ یک رابطه سیاه

عفت، زنی منزل دار است که در 16 سالگی ازدواج کرد. او در 17 سالگی نخستین پسرش را به دنیا آورد. دو سال بعد دومین پسرش متولد شد و در نهایت در 25 سالگی تنها دخترش به دنیا آمد.

همسرش حسن کارگری راحت است که در یک کارگاه آجرسازی کار می کند. زندگی عفت به مشکل سپری می شد. همسرش هر چند کارگری زحمتکش هست، ولی مردی بددهان و عصبی هم به شمار می رود. عفت بارها در طول زندگی یکسان 24 ساله خود با همسرش بارها منزل را ترک کرد و به حالت قهر به منزل پدرش رفت، ولی هر بار با اصرار همسرش برگشت. این رویه تا 40 سالگی عفت ادامه داشت.

یک رابطه هوس‌آلود و غیرمشروع هم جنایت رقم زد، هم بی‌آبرویی و هم بدبختی چند انسان را.

40 سالگی هم می تواند سرآغازی جهت یک تباهی ابدی باشد. عفت که حالا فرزندانی بزرگسال دارد در پی رفت و آمدهای مکرر به یک مغازه میوه فروشی با صاحب آنجا آشنا شده است و کم کم به یک ارتباط عاطفی تبدیل شد.

این ارتباط عاطفی وارد رابطه ای سیاه شد و حالت نامشروع به خود گرفت. حالا عفت با داشتن همسر و دو پسر 23 و 21 ساله و همچنین دختری 15 ساله با مردی 62 ساله رابطه نامشروع دارد. رفت و آمدهای این زن خیلی وقت است که به منزل این مرد ـ که سال ها پیش همسر خود را از دست داده ـ شروع شده. عفت وارد بدترین مرحله شده است است.

عفت پشیمان است و بشدت عذاب وجدان دارد. این را بعدها اعتراف می کند. البته پشیمانی او هیچ سودی ندارد، چراکه همسرش متوجه ارتباط او شده است هست. حسن بشدت عفت را مورد ضرب و شتم قرار می دهد و به او می گوید تنها لطفی که در حقش می کند این است که به فرزندان ارزش چیزی نمی گوید. عفت جهت طلب بخشش از همسرش التماس می کند. در این حال مزاحمت های مرد میوه فروش جهت عفت شروع می شود.

اعدام آخر تلخ یک رابطه سیاه

او این زن را ترساندن می کند و در این وقت است که عفت می گوید همه چیز را همسرش می داند. پیرمرد عقب نشینی می کند، ولی عفت که اعتماد همسرش را از دست داده دچار ناراحتی اعصاب می شود. خود را حتی بدبخت تر از چیزی که نسبت به گذشته بود، احساس می کند. شروع به مصرف قرص می کند و در نهایت به فکری حماقت بار می رسد. او که خود به اندازه همان مرد میوه فروش در شکل گرفتن آن ارتباط نقش دارد تصمیم می گیرد از او انتقام بگیرد.

یک روز با او تماس می گیرد و درخواست می کند سر ساعت مقرری در منزل اش باشد. عفت به آنجا می رود و پیرمرد هم حاضر هست، غافل از این که عفت جهت او نقشه شومی کشیده. آنها به گفت وگو می نشینند و عفت ناغافل با قمه ای که متعلق به شوهرش است به مرد حمله می کند و او را با چندینه ضربه از پا درمی آورد.

یک رابطه هوس‌آلود و غیرمشروع هم جنایت رقم زد، هم بی‌آبرویی و هم بدبختی چند انسان را.

خیلی طول نمی کشد که عفت دستگیر می شود؛ در واقع کمتر از 24 ساعت. همه حیرت زده و شوکه اند. از همسر عفت تا پسران و تنها دخترش. عفت به آسانی اعتراف می کند. همه چیز را می پذیرد. می گوید فقط سریعتر می خواهد اعدام شود. او توان گرفتن وکیل ندارد و برایش وکیل تسخیری تعیین می کنند. فرزندان مقتول درخواست قصاص دارند. حسن دیگر به ملاقات همسرش نمی رود. فقط پسرانش می روند و تنها دخترش. عفت دیگر توان دیدن آنها را هم ندارد. از روی آنها خجالت می کشد.

بالاخره او اواسط تابستان 82 اعدام شد.

اعدام آخر تلخ یک رابطه سیاه

این آخر تلخ یک رابطه تباه نیست. حسن همسر عفت مدتی بعد تحت تاثیر پرسشها معنوی شدید و ناراحتی اعصاب دچار ایست قلبی می شود تا این رابطه شیطانی سومین قربانی خود را هم بگیرد. این باز هم آخر ماجرا نیست. مسعود پسر بزرگ خانواده هم مدتی بعد دست به خودکشی می زند. رابطه شیطانی عفت و مرد میوه فروش به غیر از خود دو قربانی دیگر هم گرفت…

زنان آیا خیانت می کنند؟

نظر کارشناس مرکز مشاوره پلیس: جهت خیانت زنان دلایل و انگیزه های متفاوتی وجود دارد که هر کدام از این انگیزه ها یا وجود چند عامل می تواند زنان را به سمت خیانت سوق دهد. یکی از دلایل خیانت در زنان حس انتقامجویی هست. آنها هنگامی که از طرف شوهر خود خیانت می بینند، دست به انتقامجویی می زنند تا به آنها ثابت کنند خیانت دردناک هست. گاهی نیز این احساس به آنها القا می شود که در منزل از سوی شوهر نادیده گرفته می شوند. حال در بیرون منزل با تعریف و تمجیدهای مردی دیگر رو به رو شده است و به سمت خیانت کشیده می شوند. گاهی برگشت به ارتباطات گذشته نیز از دلایل خیانت زنان است.

آنها در گذشته به فردی علاقه داشته، ولی نتوانسته اند با هم ازدواج کنند. بعد از سال ها ملاقات آنها با هم و درددل های راحت از پرسشها زندگی می تواند باعث ایجاد ارتباط شود. بعضی زنان هم جهت ماجراجویی اقدام به خیانت می کنند و وارد رابطه با مرد دیگری می شوند البته این افراد کار خود را خیانت نمی دانند.

از سوی دیگر زنان هنگامی که می بینند نقطه مشترکی با همسر خود ندارند دچار نوعی شکست شده است و به سمت فردی دیگر جذب می شوند تا بتوانند با آنها راجع به نقاط یکسان خود صحبت کنند. عوامل فردی و اختلالات شخصیتی زنان یا شاخصه های طرفین می تواند خوابیدن جهت خیانت باشد.

وقتی در جامعه این روابط ناشایست رواج پیدا کند امکان دارد وسوسه در زن ایجاد شود که این رابطه ها را تجربه کند. مسائلی مانند ماهواره، تهاجم فرهنگی، الگوهای فرهنگی ناهنجار و غلط در منزل و … می توانند در خیانت های خانمانه دخیل باشند؛ در نتیجه حرمت و حریم خانواده شکسته می شود و افراد پایبند چارچوب های اخلاقی نمی شوند.

مردان باید توجه بیشتری به همسران خود داشته باشند و تمام تلاش خود را برطرف نیازهای مادی همسر ندانند، بلکه باید به نیازهای عاطفی آنها هم توجه کنند و جهت ساختن یک زندگی تلاش کنند. از سوی دیگر زنان توجه کنند که خیانت نهایی جز تباهی ندارد و زمانی از کار خود پشیمان می شوند که دیر شده است هست. بعد بهتر است قبل از هر اقدامی به آخر کار خود فکر کنند.

جام جم

واژه های کلیدی: اعدام | زندگی | ارتباط | خیانت زنان | دلایل خیانت | خیانت به همسر | رابطه نامشروع | اخبار حوادث

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs