جلد آمریکا اکوادور روزنامه رسانه های آمریکا

جلد: آمریکا اکوادور روزنامه رسانه های آمریکا بین الملل آمریکا انگلیس روزنامه گاردین

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی فساد سرتاپای شهرداری را گرفته ولی این که آیا برخوردی صورت نگرفته جای پرسش است / قائم مقام حزب اعتماد ملی

قائم مقام حزب اعتماد ملی ضمن انتقاد از عدم پیگیری دستگاه قضایی و نظارتی بر پرونده‌های موجود در شهرداری تهران،‌ تاکید کرد که غلامحسین کرباسچی جزء پاک‌ترین شهردار

فساد سرتاپای شهرداری را گرفته ولی این که آیا برخوردی صورت نگرفته جای پرسش است / قائم مقام حزب اعتماد ملی

قائم مقام حزب اعتماد ملی :فساد سرتاپای شهرداری را گرفته ولی این که آیا برخوردی صورت نگرفته جای پرسش است

عبارات مهم : قانون

قائم مقام حزب اعتماد ملی ضمن انتقاد از عدم پیگیری دستگاه قضایی و نظارتی بر پرونده های موجود در شهرداری تهران، تاکید کرد که غلامحسین کرباسچی جزء پاک ترین شهردارها است.

به گزارش کشور عزیزمان ایران آنلاین؛ رسول منتجب نیا عصر امروز در برنامه ای در دانشگاه امیر کبیر که به همت انجمن فرهنگ و سیاست دانشجویان این دانشگاه برگزار شد، گفت: انتخابات به عنوان گزینشی جهت افراد جامعه و شهروندان و به منزله بیعت دادن و بیعت گرفتن مسئولان نسبت به مردم است.

فساد سرتاپای شهرداری را گرفته ولی این که آیا برخوردی صورت نگرفته جای پرسش است / قائم مقام حزب اعتماد ملی

وی با بیان اینکه جایگاه و رای مردم در اداره امور کشور جایگاهی تعیین کننده در فرهنگ اسلام هست، ادامه داد: در نظام جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران جایگاه خاص ای جهت مردم و رای آن ها قائل شده است و در قانون آمده که امور کشور باید از راه انتخابات و با تکیه به آرای عمومی اداره شود و هیچکس از جانب خداوند ماموریتی ندارد و همه مسئولان مستقیم یا غیر مستقیم برگزیده مردم هستند.

قائم مقام حزب اعتماد ملی با اشاره به قانون اساسی و قانون انتخابات کشور تصریح کرد: هیچکس حق توهین و افترا به نامزدهای انتخاباتی را ندارد و متخلفین باید مجازات شوند به خصوص اینکه آن کاندیدا مدیر جمهور باشد و طبق قانون یک مجازات جهت توهین به کاندیدا و یک مجازات جهت توهین به مدیر جمهور باید درنظر گرفته شود.

قائم مقام حزب اعتماد ملی ضمن انتقاد از عدم پیگیری دستگاه قضایی و نظارتی بر پرونده‌های موجود در شهرداری تهران،‌ تاکید کرد که غلامحسین کرباسچی جزء پاک‌ترین شهردار

منتجب نیا خاطر نشان کرد: روزنامه ها و رسانه هایی که از سایر نهادها ارتزاق می کنند نیز نباید له یا علیه یک کاندیدا فعالیت کنند که در این صورت به نص قانون مجرم هستند، موسسه و نهادهایی که دارایی آن ها از دارایی عمومی تامین می شود مشمول بر این عنوان هستند مانند بنیاد مستضعفین.

وی همچنین در خصوص نوع تبلیغات کاندیداها اظهار کرد: روش هایی پوپولیستی و فریبکارانه که مثلاً گفته شود یک میلیون شغل در یک سال ایجاد می کنیم روش هایی فریبکارانه و مغایر قانون و مغایر با شأن کاندیداهاست و اگر در دوره های گذشته با چنین مواردی برخورد قانونی می شد اکنون با پرسشها زیادی مواجه نبودیم و اگر کسانی که بزرگان کشور را متهم کردند مجازات و رد صلاحیت میشدند، کشور دچار پرسشها فعلی نمیشد.

این فعال سیاسی اصلاح طلب با تاکید براینکه انتخابات یک حق و یک وظیفه است گفت: حق تک تک ملت ماست که در انتخابات شرکت کنیم و هیچکس نمی تواند افراد را جهت این حضور مجبور یا ممنوع کند از سویی این کار وظیفه شرعی و ملی ماست و اگر حتی کسی به قول رهبری کشور و نظام را هم قبول ندارد باید در انتخابات شرکت کند آیا که اگر شرکت نکنیم این انتخابات باز هم برگزار شده است و دیگران به جای ما تصمیم می گیرند.

فساد سرتاپای شهرداری را گرفته ولی این که آیا برخوردی صورت نگرفته جای پرسش است / قائم مقام حزب اعتماد ملی

منتجب نیا یادآور شد: از نظر ملی و شرعی وظیفه داریم که در آینده خود دخالت کنیم که اگر این کار را نکنیم از وظیفه خود سرباز زدیم. بنابراین اگر در انتخابات حضور گسترده داشته باشیم برنده انتخابات برادر عزیزم آقای روحانی خواهد بود.

قائم مقام حزب اعتماد ملی در ادامه این مراسم در پاسخ به پرسشی در خصوص تخلفات و پرونده های مفتوح شهرداری و علت تایید صلاحیت محمدباقر قالیباف ، اظهار کرد: آن وقت که دادگاه آقای کرباسچی برگزار شد اتهامشان فقط دادن چند سکه به عنوان پاداش به معاونین شهرداری بود، آن وقت هنوز اختلاس های سه هزار میلیاردی و ده هزار میلیاردی به وجود نیامده بود و آن تخلف به چشم می آمد اکنون میتوان گفت که آقای کرباسچی جزء پاکترین شهردارها بوده اند.

قائم مقام حزب اعتماد ملی ضمن انتقاد از عدم پیگیری دستگاه قضایی و نظارتی بر پرونده‌های موجود در شهرداری تهران،‌ تاکید کرد که غلامحسین کرباسچی جزء پاک‌ترین شهردار

وی افزود: در حال حاضر تقریبا اکثر دوستان ما در شورای شهر گفته اند فساد سرتاپای شهرداری را گرفته و پر کرده ولی این که آیا برخوردی صورت نگرفته جای پرسش است و این عدم برخورد با فساد جای تعجب دارد.

قائم مقام حزب اعتماد ملی خاطر نشان کرد: یک دهم برخوردی که با آقای کرباسچی شد، با شهردارهای دیگر نشد و هیچ یک از اتهامات آن ها مورد بررسی قرار نگرفت حتی دیدیم تحقیق و تفحص از شهرداری در مجلس با تلاش جناح اصولگرا متوقف شد و به نظر من این شایعات و اتهامات باید به وسیله دستگاه قضا مورد بررسی قرار گیرد.

فساد سرتاپای شهرداری را گرفته ولی این که آیا برخوردی صورت نگرفته جای پرسش است / قائم مقام حزب اعتماد ملی

منتجب نیا همچنین راجع به ملاک گزینش لیست اصلاح طلبان در انتخابات شورای شهر بیان کرد: این کار در شورای عالی سیاست گذاری انجام می شود که البته من خودم جزء منتقدین این جریان بودم و به نظرم باید بار روی دوش احزاب بگذاریم ولی آن ها تاکید بر وحدت داشتند و نهایتا ما نیز این روند را از روی اکراه قبول کردیم.

این فعال سیاسی اصلاح طلب همچنین در خصوص دیدار اخیر خود و محسن رهامی با مقام معظم رهبری گفت: در پی ایده هایی که بین دوستان اصلاح طلب ما به وجود آمد تصمیم گرفتیم فاصله ها را کمتر کرده تا اصلاح طلبان حضور پررنگتری در نظام داشته باشند به همین جهت مسائلی همچون آشتی ملی به وسیله آقای خاتمی مطرح شد و آقای جهانگیری نیز با رهبری ملاقات داشتند نهایتا من و آقای رهامی ملاقاتی ترتیب دادیم که بسیار خوب و دوستانه بود و راجع به ضرورت حضور اصلاح طلبان و برطرف حصر موضوعاتی مطرح شد و ایشان با روی گشاده با ما صحبت کردند که جزییات آن قابل بیان نیست، ان شاءالله این روند ادامه داشته باشد.

وی همچنین در پاسخ به پرسشی در خصوص اختیارات مدیر جمهور که تمام مدیر جمهوران پیشین مدعی کم بودن اختیار خود هستند، گفت: ساختار قانون اساسی و نظام ما اینگونه است که سه قوه وجود داشته و در راس آن ولایت مطلقه فقیه با تفسیر اشتباهی که امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری نیز قبول ندارند، واقع شده است است که با این تفسیر بعضی از اختیارات محدود می شود البته تاسیس بعضی نهادها و ارگان های غیرقانونی و فعالیت آن ها نیز مورد توجه است.

منتجب نیا تاکید کرد: بعضی افراد به این علت در حصر هستند که می گفتند قانون باید رعایت شود و دخالت های غیرقانونی وجود نداشته باشد البته در قانون اساسی نیز محدودیت هایی نیز وجود دارد که با بازبینی قانون اساسی برطرف می شود ولی این بازبینی امکان پذیر و به نفع ملت نیست.

این فعال سیاسی اصلاح طلب همچنین با اشاره به نخستین مناظره کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری، اظهار کرد: در مجموع مناظره خوبی بود ولی تهمت ها و افتراها و دروغ و خیال پردازی هایی مطرح شد که ان شاءلله از روی بی خبری باشد برخورد آقای روحانی و جهانگیری نیز خوب و در شأن آن ها بود.

قائم مقام حزب اعتماد ملی خاطر نشان کرد: اگر در مناظره آقای احمدی نژاد و بعضی از مردها دیگر قوه قضاییه و هیئت نظارت به وظیفه خود عمل می کردند اکنون دیگر این اتفاقات نمی افتاد و در سال 88 مملکت این قدر خسارت نمی دید جانبداری دستگاه نظارتی یکی از عوامل پرسشها 88 بود که من همان موقع نیز گفتم که از دوازده نفر، هفت نفر به نفع آقای احمدی نژاد جانبداری کردند که امیدواریم این بار این تخلفات صورت نگیرد.

منتجب نیا در آخر تاکید کرد: البته ما از آقای روحانی در دولت بعدی انتظار داریم وزرای جوانتر و کارآمدتری روی کار آورند.

واژه های کلیدی: قانون | اعتماد | قانونی | شهرداری | انتخابات | اصلاح طلب | اصلاح طلبان | قانون اساسی | انتخابات شورای شهر | نامزدهای انتخاباتی | انتخابات ریاست جمهوری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs