جلد آمریکا اکوادور روزنامه رسانه های آمریکا

جلد: آمریکا اکوادور روزنامه رسانه های آمریکا بین الملل آمریکا انگلیس روزنامه گاردین

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری عالی ترین بازیگران ژانر اکشن سینمای هالیوود

سینمای پر مخاطب و جالب اکشن یکی از مهم ترین منابع درآمد فیلمسازان دنیا به خصوص سینمای هالیوود است. 

عالی ترین بازیگران ژانر اکشن سینمای هالیوود

عالی ترین بازیگران ژانر اکشن سینمای هالیوود

عبارات مهم : جایزه

سینمای پر مخاطب و جالب اکشن یکی از مهم ترین منابع درآمد فیلمسازان دنیا به خصوص سینمای هالیوود هست.

به گزارش گروه تحریریه سایت؛ سینمای پر مخاطب و جالب اکشن یکی از مهم ترین منابع درآمد فیلمسازان دنیا به خصوص سینمای هالیوود است.

فیلم های این ژانر به علت جذابیت های بصری و پرحادثه بودن و گاهی داستان های قشنگی که دارد، جهت مخاطبان سینما بسیار جالب است و گاهی هم فیلم های این ژانر مورد توجه منتقدان و جشنواره های سینمایی قرار گرفته است.

عالی ترین بازیگران ژانر اکشن سینمای هالیوود

بازیگران مشهور بسیاری در این ژانر به ایفای نقش پرداخته اند، ولی تعدادی از آنها محبوبیت و جذابیت بیشتری جهت مخاطبان داشته اند. بازیگرانی که جهت بازی در نقش های مهیج و گاهی سخت فیلم های اکشن خودشان را با شمایل یک قهرمان در ذهن مخاطبان این هنر قرار داده اند. در زیر تعدادی از عالی ترین بازیگران را مرور می کنیم.

سینمای پر مخاطب و جالب اکشن یکی از مهم ترین منابع درآمد فیلمسازان دنیا به خصوص سینمای هالیوود است. 

جیسون استاتهام

بازیگر، تهیه کننده، ورزشکار و صداپیشه مشهور بریتانیایی هست. او را زیاد به خاطر بازی در فیلم های اکشن به یاد می آوریم. این بازیگر 50 ساله به ورزش های رزمی کاراته، کیک بوکسینگ و وینگ چون کونگ فو و ووشو تسلط کامل دارد و به همین علت به طور معمول صحنه های رزمی فیلم هایش را خودش بازی می کند. وی به مدت ۱۲ سال عضو تیم شیرجه بریتانیا بوده هست. او قبل از بازیگری فروشندگی بازار سیاه را نیز تجربه کرده است و فعالیت هایی را به عنوان مدل داشته هست. از سری فیلم های اکشن او می توان به سری فیلم های «مامور انتقال» اشاره کرد.

سیلوستر استالونه

این بازیگر که به خاطر بازی در نقش «رمبو» به شهرت جهانی و محبوبیت زیادی در بین مخاطبان ژانر اکشن رسید، علاوه بر بازیگری، کارگردانی و نویسندگی را نیز تجربه کرده هست. کمتر پیش می آید که یک بازیگر جهت فیلم های اکشن جوایز هنری دریافت کند؛ ولی این بازیگر جایزه گلدن گلوب و نامزدی در اسکار را در کارنامه خود دارد. مخاطبان سینما او را زیاد به خاطر بازی در سری فیلم های راکی به یاد می آورند که علاوه بر بازیگری، نویسندگی این آثار را هم در کارنامه خود دارد.

عالی ترین بازیگران ژانر اکشن سینمای هالیوود

بروس ویلیس

بروس ویلیس علاوه بر بازیگری، کارگردانی و نوازندگی هم می کند. این بازیگر دورگه آلمانی – امریکایی زیاد به خاطر بازی در نقش فیلم «جان سخت» آشنا می شود و بعد از آن در فیلم های دیگری در همین ژانر درخشید. توصیه جالب در خصوص نقش این بازیگر در فیلم جان سخت این است که این نقش قبل از او به سیلوستر استالونه پیشنهاد شده است بود که با رد این پیشنهاد به وسیله او، این نقش به یادماندنی به بروس ویلیس رسید. بروس ویلیس را بازیگر گیشه ها نیز می دانند. فیلم هایی که او بازی کرده، اکثرا فروش قابل توجهی داشته است.

سینمای پر مخاطب و جالب اکشن یکی از مهم ترین منابع درآمد فیلمسازان دنیا به خصوص سینمای هالیوود است. 

رابرت دنیرو

بسیاری رابرت دنیرو را عالی ترین بازیگر تمام دوران ها می دانند. این بازیگر که در خانواده ای اهل هنر به دنیا آمد، در انواع و اقسام ژانرها به ایفای نقش پرداخته است و از عهده همه آنها به خوبی برآمده. از عالی ترین فیلمهای ژانر اکشن او می توان به شکارچی گوزن، روزی روزگاری در آمریکا، گریز نیمه شب و … اشاره کرد.

عالی ترین بازیگران ژانر اکشن سینمای هالیوود

آل پاچینو

آل پاچینو با لقب «سلطان» در سینمای دنیا آشنا می شود. وی زیاد جهت شیوه بازیگری پرشور و برون گرای خود آشنا می شود. این بازیگر و کارگردان محبوب با بازی در سه گانه پدرخوانده و فیلم های بعد از ظهر سگی، بوی خوش زن و صورت زخمی آشنا می شود. او یکی از رکورد داران در نامزدی جایزه اسکار با هشت بار نامزدی هست؛ ولی تنها یک بار جهت بازی در فیلم «بوی خوش زن» این جایزه را به دست آورد. به راستی او شاهکار بازیگری در تمام ادوار تاریخ سینمای دنیا است.

شیوه بازیگری پرانرژی و برون گرای او باعث می شود که در فیلم های اکشن هم به خوبی ظاهر شود؛ مانند تمام ژانرهایی که تجربه کرده است.

آرنولد شوارتزنگر

آرنولد متولد یک دِه در اتریش است و زمانی که در آن دِه به تمرینات بدنسازی خود مشغول بود، هرگز فکر نمی کرد روزی تبدیل به یکی از بازیگران مطرح سینما شود و با خواهر زاده جان اف کندی ازدواج کند. آرنولد یک رکورد عجیب در گینس به عنوان بزرگترین بدن دنیا را به ثبت رسانده هست. از وی به عنوان بزرگترین بازیگر اکشن به مدد فیلم های موفقی جون ترمیناتور ، دروغ های حقیقی، یادآوری مطلق، کوماندو، پاک کننده کونان و… یاد می شود.

مل گیبسون

بازیگر، کارگردان و تهیه کننده جنجالی و مذهبی هالیوود که هر لحظه مواضع سیاسی و اجتماعی جالبی داشته هست، جهت کارگردانی فیلم «شجاع دل» دو جایزه اسکار را در کارنامه خود دارد. از جمله اقداماتی که انجام داد و خبرساز شد، کارگردانی فیلم «مصائب مسیح» و همینطور حمایت از فیلم « 11/9 فارنهایت» ساخته مایکل مور بود که به انتقاد از جنگ عراق پرداخت. از جمله فیلم های اکشن و جنگی او می توان شجاع دل، اسلحه مرگبار ، مکس دیوانه، آپوکالیتو و … را نام برد.

راسل کرو

راسل کرو که همه مخاطبان سینما او را با بازی درخشانش در فیلم «گلادیاتور» به یاد می آورند، فیلم های دیگری نیز در ژانر اکشن، جنگی، حماسی داشته هست. از جمله آن ها می توان به گنگستر آمریکایی، ماشین جنگ، شهر ویران و … اشاره کرد.

جت لی

این بازیگر ریز نقش چینی که 54 سال دارد، همواره در ذهن مخاطبان سینما به عنوان یک رزمی کار همه فن حریف نقش بسته هست. این بازیگر چینی یک رزمی کارحرفه ای و صاحب مدال در رشته ووشو است و توانسته در فیلم های اکشن سینمای چین و هالیوود به ایفای نقش بپردازد .او در فیلم های اسلحه مرگبار، سری فیلم های روزی روزگاری در چین، بی باک، پادشاهی ممنوعه و… بازی کرده است.

تام کروز

بدون شک تام کروز یکی از ستاره های ماندگار در ژانر اکشن در سینمای هالیوود هست. شاید متعجب شوید اگر بدانید که این بازیگر خوشتیپ سینما روزگاری قصد داشت یک کشیش شود! تام کروز را می توان با سری فیلم های ماموریت غیر ممکن به یاد آورد. این بازیگر سابقه نامزدی جایزه اسکار را نیز دارد و برنده جایزه گلدن گلاب شده است هست. وی در فیلم های ژانر اکشنی چون گزارش اقلیت، مومیایی، شوالیه و روز و… بازی کرده است.

واژه های کلیدی: جایزه | سینما | بازیگر | سینمای | بازیگری | بازیگری | سینمایی | هالیوود | بازیگران | بازیگران مشهور

عالی ترین بازیگران ژانر اکشن سینمای هالیوود

عالی ترین بازیگران ژانر اکشن سینمای هالیوود

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs