جلد آمریکا اکوادور روزنامه رسانه های آمریکا

جلد: آمریکا اکوادور روزنامه رسانه های آمریکا بین الملل آمریکا انگلیس روزنامه گاردین

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری ستاره پولساز گیشه‌های متروک , جواد عزتی

جواد عزتی خودش هم مطلقا فکر نمی کرد روزی گیشه بر اساس حضور او طبقه بندی شود، یعنی تضمین کند که فیلمی بفروشد یا شکست بخورد. عجیب است که جهت بازیگری با این هیبت ک

ستاره پولساز گیشه‌های متروک , جواد عزتی

جواد عزتی؛ ستاره پولساز گیشه های متروک

عبارات مهم : ایران

جواد عزتی خودش هم مطلقا فکر نمی کرد روزی گیشه بر اساس حضور او طبقه بندی شود، یعنی تضمین کند که فیلمی بفروشد یا شکست بخورد. عجیب است که جهت بازیگری با این هیبت کاملا معمولی، مردم جلوی سینما صف بکشند و فیلم هایش پرفروش ترین فیلم های سال شود.

ستاره پولساز گیشه‌های متروک , جواد عزتی

جواد عزتی البته قلق های ثابت و شیرینی در بازیگری دارد. همین قلق ها باعث شده است تا مردم با واکنش‌ها او آشنا شوند و اتفاقا به سینما بروند تا همین رفتارها و اکت ها را ببینند. جواد عزتی بدون این اکت ها حتما چیزی کم دارد.

فرشته ها با هم می آیند: آخوند بازیگر یا بازیگر آخوند؟!

به نظر می رسد نخستین فیلمسازی که به جواد عزتی به عنوان نقش اول فیلمش اعتماد کرد حامد محمدی جهت نخستین فیلمش؛ «فرشته ها با هم می آیند» بود. پیش از آن جواد عزتی در نقش های جدی و طنز به عنوان مکمل بازی می کرد. حتی در فیلم «طلا و مس» که نقش یک طلبه را بازی کرد هم با وجود جدی بودن نقش، رگه های طنزش کاملا مشخص بود و بر دوش جواد عزتی، ولی در «فرشته ها با هم می آیند» نقش جدی یک روحانی را بازی می کند که به او پیشنهاد بازیگری می شود و او با وجود اینکه به تازگی سه قلو دار شده است این پیشنهاد را نمی پذیرد و فشار زندگی را به تنهایی با همسرش به دوش می کشد. عزتی از عهده این نقش به خوبی برآمد و از این به بعد بود که به او جدی تر نگاه شد.

جواد عزتی خودش هم مطلقا فکر نمی کرد روزی گیشه بر اساس حضور او طبقه بندی شود، یعنی تضمین کند که فیلمی بفروشد یا شکست بخورد. عجیب است که جهت بازیگری با این هیبت ک

قهوه تلخ: پیرمرد متوهم بانمک

مهران مدیری مهری روی پیشانی جواد عزتی زد که بعید است تا سال های سال مردم نقش این مهر را یادشان برود. بابا اتی در «قهوه تلخ» چنان ظاهر نیرومند و پرقدرتی درآمد که مو لای درزش نمی رفت. یک پیرمرد با نمک متوهم در خاندان شاه که هر لحظه فکر می کند یکی دارد در می زند و یکی دارد صدایش می کند. اجرای این ظاهر با گریم سنگینی که عزتی داشت او را کاملا جهت تماشاگر ناآشنا می کرد و بازیگری که ریسک آشنا نشدن را بپذیرد باید جرات کارهای بزرگ تر را داشته باشد.

ستاره پولساز گیشه‌های متروک , جواد عزتی

در مدت معلوم: ورود به منطقه ممنوعه

تمرکز روی فشارهای جنسی که به جوانان وارد می شود محور مهم فیلم وحید امیرخانی است که نقشی متفاوت را جهت جواد عزتی نوشته هست. نقش مولف کتابی راجع به ازدواج موقت که به پرسشها جنسی نسل جوان می پردازد. عزتی با همان ظاهر آشنایی که مردم از او می شناسند پا به این فیلم گذاشت و جواب هم گرفت. شاید از این فیلم بود که مردم زیاد با جواد عزتی به عنوان نقش آشنای آنان مراوده پیدا کردند و او را پذیرفتند. «در مدت معلوم» یکی از نقاط عطف بازیگری جواد عزتی است.

جواد عزتی خودش هم مطلقا فکر نمی کرد روزی گیشه بر اساس حضور او طبقه بندی شود، یعنی تضمین کند که فیلمی بفروشد یا شکست بخورد. عجیب است که جهت بازیگری با این هیبت ک

ماجرای نیمروز: نقشی شبیه یکی از معروف ترین مامورین اطلاعاتی

سعید امامی نامی آشنا جهت نسلی است که دوم خرداد را در خاطر دارند. ماجرای زندگی سعید امامی و خودکشی اش در زندان را تقریبا همه می دانند، ولی اوایل انقلاب در ماجرای پرونده ۷۲ تن و انفجار دفتر نخست وزیر و انهدام منزل های تیمی پایتخت کشور عزیزمان ایران و در نهایت کشتن موسی خیابانی و اشرف یکی از مامورین اطلاعاتی درگیر در کار در فیلم «ماجرای نیمروز» بسیار شبیه به سعید امامی طراحی شده است است و از قضا نقشش را جواد عزتی بازی می کند. گریم خوبی که روی صورت او انجام شده است است شبهه شبیه بودن به سعید امامی را در ذهن آنها که اتفاقات سال ۷۸ در خاطرشان هست، زیاد می کند. جواد عزتی البته تلاش کرده همان مرموز بودن را در بازی اش دربیاورد و عنصر عملیاتی انهدام منزل تیمی موسی خیابانی را به صورت ای با رمز و رموز خاص تبدیل کند. بعید است کسی دیگر بتواند در آینده نقش واقعی – احتمالی سعید امامی را در فیلم دیگری به ظرافت جواد عزتی در ماجرای نیمروز بازی کند.

ستاره پولساز گیشه‌های متروک , جواد عزتی

اکسیدان: طنز تلخ قیمت ماندن یا رفتن

احتمالا عالی ترین نقشی که به جواد عزتی داده شده است نقشی است که در «اکسیدان» بازی کرده هست. نقش اصلان که می خواهد زندگی اش را با نامزدش شروع کند، ولی نامزدش چند روز مانده به مراسم عقد از کشور عزیزمان ایران می رود و اصلان را دور می زند. اصلان جهت آنکه به دختر برسد تمام زندگی اش را می فروشد تا به خارج از کشور برود و دختر را برگرداند. او لباس کشیش می پوشد، لباس دگرباش های جنسی را می پوشد و چند لباس دیگر را امتحان می کند تا بتواند از کشور عزیزمان ایران خارج شود و البته نمی تواند. جواد عزتی در آن موقعیت های طنز به شدت درست عمل کرده است و با همان تم های آشنایی که دارد جهت نقش شناسنامه می سازد. همین شناسنامه باعث می شود مخاطب به دیدن فیلم بیاید و از فیلم استقبال کند. «اکسیدان» در میان کارهای جواد عزتی هم جهت خودش و هم جهت تماشاگر جایگاه خاص ای دارد.

آینه بغل: درخششی بیش از یک سوپراستار

«آینه بغل» به کارگردانی منوچهر هادی که یکی از پرهزینه ترین فیلم های سینمای کشور عزیزمان ایران محسوب می شود، فیلمی است که عزتی نقش مهم آن را دارد. نقش جوانی از طبقه ضعیف جامعه – از نظر مالی – که جهت خوشحال کردن نامزدش مازراتی یکی از مشتری های گاراژی که در آنجا کار می کند بدون اجازه صاحب ماشین بیرون می برد و طبق روال تمام قصه های واقعی و غیرواقعی اتفاق ای ناخواسته موجب شکستن آینه بغل مازراتی می شود و او و نامزدش که توان پرداخت خسارت وارده را ندارند وارد ماجراهای پیچیده ای می شوند. بازی بی نظیر، گویش جالب و طنز فوق العاده جواد عزتی در کنار استیصالی که به موجب قصه فیلم دارد، مخاطب را در سراسر فیلم می خنداند و می توان گفت عزتی بیش از حضور سوپراستاری همچون محمدرضا گلزار در موفقیت و فروش این فیلم که در حال حاضر پرفروش ترین فیلم این روزهای سینماست، تاثیرگذار بوده هست؛ به گونه ای که آینده نگری بسیاری از کارشناسان حکایت از این دارد که «آینه بغل» پرفروش ترین فیلم سال ۹۶ خواهد شد.

جواد عزتی تازه به عنوان ستاره پولساز سینمای کشور عزیزمان ایران معرفی شده است هست. مجموع فروش فیلم های او در امسال از همه بازیگران سینما بالاتر هست. او باید دقت کند که این ماجرا فریبش ندهد. باید متوجه باشد که در کنار نقش های مهم فیلم های بی خاصیت – که کم هم بازی نکرده – باید به کیفیت اثر هم توجه کرد. جواد عزتی ستاره ای است که دیر به عرصه درجه یک های سینما وارد شد، ولی به نظر می رسد حالا حالاها قصد ندارد این پوزیشن را ترک کند.

وب سایت فیلم نت نیوز

واژه های کلیدی: ایران | زندگی | ستاره | سینما | سینمای | بازیگری | سعید امامی | ماجرای نیمروز

ستاره پولساز گیشه‌های متروک , جواد عزتی

ستاره پولساز گیشه‌های متروک , جواد عزتی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs