جلد آمریکا اکوادور روزنامه رسانه های آمریکا

جلد: آمریکا اکوادور روزنامه رسانه های آمریکا بین الملل آمریکا انگلیس روزنامه گاردین

گت بلاگز اخبار گوناگون ثروتمندترین پادشاهان و شاهزادگان کنونی دنیا

آیا ثروتمندترین پادشاهان و شاهزادگان کنونی دنیا را می شناسید؟! همه فکر می کنند که بدنیا آمدن در یک خانواده سلطنتی به معنای در دست داشتن بلیط رسیدن به قدرت و ثرو

ثروتمندترین پادشاهان و شاهزادگان کنونی دنیا

ثروتمندترین پادشاهان و شاهزادگان کنونی جهان

عبارات مهم : پادشاه

آیا ثروتمندترین پادشاهان و شاهزادگان کنونی دنیا را می شناسید؟! همه فکر می کنند که بدنیا آمدن در یک خانواده سلطنتی به معنای در دست داشتن بلیط رسیدن به قدرت و ثروت است و صادقانه بگوییم که این تفکر کاملاً درست است.

به گزارش وب سایت روزیاتو، آیا ثروتمندترین پادشاهان و شاهزادگان کنونی دنیا را می شناسید؟! همه فکر می کنند که بدنیا آمدن در یک خانواده سلطنتی به معنای در دست داشتن بلیط رسیدن به قدرت و ثروت است و صادقانه بگوییم که این تفکر کاملاً درست هست. طبقات بالای جوامع آریستوکرات نیز امروزه وجود داشته و همچنان با در دست داشتن کنترل کشورها یا ثروتی قابل توجه از قدرت بالایی برخوردارند. شاید فکر می کنید پادشاهان،شاهزاده ها و اعضای خانواده های سلطنتی که همواره اسمشان را در رسانه ها می شنوید ثروتمندترین پادشاهان و شاهزادگان دنیا هستند در حالی که کاملاً در اشتباه هستید.

برای مثال اعضای خانواده سلطنتی بریتانیا که مشهورترین خاندان سلطنتی در جامعه کنونی دنیا به شمار می آیند در میان ۱۰ خانواده ثروتمند سلطنتی دنیا قرار نمی گیرند. بدهید ترتیب در ادامه این مطلب قصد داریم شما را با ۱۰ نفر از ثروتمندترین پادشاهان و شاهزادگان کنونی دنیا آشنا کنیم که بسیاری از آن ها جهت شما ناشناخته هستند.

۱۰- شاهزاده کریم الحسینی آقاخان
ثروت تقریبی: ۸۰۰ میلیون دلار

ثروتمندترین پادشاهان و شاهزادگان کنونی دنیا

بله کاملاً درست می بینید و شاهان و شاهزادگان جهت ورود به این فهرست باید دستکم ۸۰۰ میلیون ثروت داشته باشند. شاهزاده کریم الحسینی آقا خان رهبر شیعیان اسماعیلی دنیا (فرقه نزاریه) است که یک تاجر و سرمایه گذار آشنا شده است بوده و علاقه خاصی به پرورش اسب دارد. وی لقب مذهبی خود را از پدربزرگش به ارث برده و مالک صدها اسب مسابقه ای، مزارع پرورش اسب و حتی قایق های مسافرتی بزرگ هست. همچنین وی موسس و رییس شبکه توسعه آقاخان است و جدای از آن هر سال صدها میلیون دلار عشریه از جانب پیروان اسماعیلی دریافت می کند که در واقع سهمی از ثروت و درآمد پیروان این فرقه است که هر سال به امام فرقه پرداخت می شود. با این وجود وی علی رغم عرف مرسوم بر هیچ کشور یا سرزمینی حکومت نمی کند و دامنه حکومت وی زیاد مذهبی و عرفانی است.

۹- قابوس بن سعید آل سعید
ثروت تقریبی: ۹۰۰ میلیون دلار

قابوس بین سید آل سید که همه او را با نام سلطان قابوس می شناسند پادشاه عمان است که از سال ۱۹۷۰ و بعد از کنار زدن پدرش به قدرت رسید. به عنوان چهاردهمین نواده از سلسله آل بو سعیدی،حکومت او در عمان کاملاً پادشاهی است ولی اجازه انتخابات پارلمانی را داده و به نوعی یک حکومت پادشاهی با تفکرات مدرن و دموکراتیک تر نسبت به دیگر کشورهای پادشاهی آشنا می شود. وی در سال ۱۹۷۶ با دخترعمویش کامیلا ازدواج کرده .و بعد از مدت کوتاهی از هم جدا شدند و سلطان قابوس بعد از آن دیگر ازدواج نکرد. بدهید ترتیب وی نه تنها به عنوان یکی از ثروتمندترین پادشاهان دنیا آشنا می شود بلکه یکی از ثروتمندترین پادشاهان مجرد دنیا نیز به شمار می آید.

۸- شاهزاده آلبرت دوم
ثروت تقریبی: ۱ میلیارد دلار

آیا ثروتمندترین پادشاهان و شاهزادگان کنونی دنیا را می شناسید؟! همه فکر می کنند که بدنیا آمدن در یک خانواده سلطنتی به معنای در دست داشتن بلیط رسیدن به قدرت و ثرو

آلبرت الکساندر لوییس پیر گریمالدی شاه موناکو به شمار می آید که در سال ۱۹۹۵ به این مقام رسید. وی نوه گریس کلی، بازیگر مشهور هالیوودی است که بعد از ازدواج با شاهزاده رانیه سوم به عنوان ملکه کلی دست یافت.وی نیز سبک پدرش را در گزینش همسر گزینش کرده و در سال ۲۰۱۱ با یک شناگر اهل آفریقای جنوبی به نام شارلن ویتستوک ازدواج کرد و از او دارای دو فرزند شد. به عنوان شاهزاده موناکو، وی صاحب زمین های زیادی در فرانسه و موناکو بوده و کازینوهای زیادی را در تملک دارد. اگر چه موناکو کوچک ترین کشور دنیا است ولی پادشاه این کشور از ثروت قابل توجهی برخوردار می باشد.

۷- شاه محمد ششم
ثروت تقریبی: ۲٫۱ میلیارد دلار

شاه محمد ششم، پادشاه کنونی مراکش است که از همان بدو تولد به عنوان ولیعهد و وارث تاج و تخت در این کشور تبدیل شد. وی از همان دوران کودک در ناز و نعمت فراوان بزرگ شده است و سبک زندگی مجللی داشته هست. شاه محمد تحصیلات عالیه داشته و هنگامی که که در سال ۱۹۹۹ به قدرت رسید در یک نطق تلویزیونی به مردم کشور خود قور داد که با فقر و فساد مبارزه کرده و در زمینه اشتغال زایی و حقوق بشر؛ رتبه مراکش را در دنیا اصلاح بخشد. وی تاکنون بر قول خود باقی مانده و لقب «مدافع فقرا» را بدست آورده هست. با این وجود وی یکی از ثروتمندترین پادشاهان کنونی دنیا است که بر اساس برآوردها روزانه یک میلیون دلار صرف نگهداری و اداره ۱۲ قصر شخصی خود می کند.

۶- هانس- آدام دوم
ثروت تقریبی: ۳٫۵ میلیارد دلار

ثروتمندترین پادشاهان و شاهزادگان کنونی دنیا

یوهانس آدام فردیناند آلویس جوزف ماریا مارکو دی آویانو پایوس ون اوند زو لیختنشتاین، که به نام شاهزاده لیختن اشتاین، دوک تروپائو، جاگرندورف، کنت ریتبرگ یا همان هانس- آدام دوم آشنا می شود به مدت ۲۱ سال بر کشورش حکومت کرد بدون آن که کسی جهت وی مزاحمتی ایجاد نماید. در سال ۲۰۰۴، وی وظایف روزانه پادشاهی خود را به پسرش واگذار کرد ولی خود همچنان مقام پادشاهی کشور را حفظ نمود. به عنوان ثروتمندترین پادشاه اروپا و یکی از ثروتمندترین پادشاهان کنونی جهان، وی صاحب گروه سرمایه گذاری و بانکی LGT بوده و مالکیت یک مجموعه هنری بسیار باارزش را در اختیار دارد که به علت ارزش فراوان در موزه لیختن اشتاین وین نگهداری می شوند.

۵- شاهزاده حاجی عبدالعظیم
ثروت تقریبی: ۵ میلیارد دلار

آیا ثروتمندترین پادشاهان و شاهزادگان کنونی دنیا را می شناسید؟! همه فکر می کنند که بدنیا آمدن در یک خانواده سلطنتی به معنای در دست داشتن بلیط رسیدن به قدرت و ثرو

شاهزاده حاجی عبدالعظیم بزرگ ترین فرزند سلطان حاجی حسن البلقیه می باشد. وی که یکی از ۱۲ فرزند خانواده سلطنتی برونئی است در دانشگاه آکسفورد درس خوانده و به برگزاری مهمانی های پرهزینه و پر زرق و برق شهرت دارد. معمولاً مهمانان او در این مراسم سلبریتی های مشهوری مانند جنت جکسون، ماریا کری، جری هال، ماریسا تومی و پاملا اندرسون هستند و جهت تامین هزینه مهمانی های اینچنینی باید ثروتی دستکم ۵ میلیارد دلاری داشت.

۴- شیخ خلیفه بن زاید آل نهیان
ثروت خالص: ۱۸ میلیارد دلار

ثروتمندترین پادشاهان و شاهزادگان کنونی دنیا

بین نفر پنجم و چهارم فهرست کنونی ثروتمندترین پادشاهان و شاهزادگان کنونی دنیا فاصله بسیار قابل توجهی از لحاظ میزان ثروت وجود دارد. شیخ خلیفه بن زاید آل نهیان که پادشاه امارات متحده عربی و امیر ابوظبی است به خاطر علاقه اش به ورزش های سنتی امارات مانند اسب دوانی و شتر سواری آشنا می شود. وی از متحدان کشورهای غربی به شمار آمده و کشورش را با وارد کردن بروزترین تکنولوژی ها و تاسیس بنیادهای تحقیقاتی مدرن به قطب گردشگری و تجاری دنیا تبدیل کرده هست. وی در سال ۲۰۱۴ دچار حمله قلبی شد ولی گفته می شود که بعد از جراحی حال او بهتر شده است و از ثروت بیش از ۱۸ میلیارد دلاری خود نهایت لذت را می برد.

۳- حسن البلقیه موعزالدین والدوله
ثروت تقریبی: ۲۰ میلیارد دلار

سلطان برونئی، حسن البلقیه از سال ۱۹۶۷ پادشاه کشورش بوده و بر امور این کشور تسلط کامل دارد. وی همزمان نیز نخست وزیر کشورش بوده و بیش از هر چیز به ماشین علاقه دارد. گفته می شود که او بین ۳٫۰۰۰ تا ۶٫۰۰۰ ماشین دارد و معمولاً خودروهای منحصر به فرد که بدست آوردن آن ها سخت است را می پسندد. البته وی به سفر زمینی علاقه چندانی ندارد به همین علت از بوئینگ ۷۴۷ اختصاصی و لوکس خود جهت سفرهایش استفاده می کند.

۲- شاهزاده الولید بن طلال آل سعود
ثروت تقریبی: ۲۰ میلیارد دلار

شاهزاده الولید بن طلال آل سعود یک سرمایه گذار مشهور سعودی است که علاوه بر تجارت یکی از اعضای خانواده سلطنتی عربستان سعودی نیز است و اخیراً در جریان تحقیقات مبارزه با فساد در این کشور دستگیر شده است و بعد از چند ماه آزاد گردید. وی برادرزاده سلطان عبدالله، پادشاه این کشور و نوه ابن سعود، نخستین پادشاه عربستان می باشد. همچنین وی نوه ریاض الصلح، نخستین نخست وزیر لبنان نیز هست. وی در گذشته به عنوان یکی از تاثیرگذارترین مردان دنیا گزینش شده است و تصویر او روی مجله تایمز رفته هست. شاهزاده الولید مدیرعامل و سرمایه دار مطلق یک هلدینگ بزرگ سرمایه گذاری است که در زمینه های بانکداری و خدمات اجتماعی تا ساخت و مدیریت هتل های زنجیره ای، رسانه ها، سرگرمی،کشاورزی، پتروشیمی، هوانوردی؛ تکنولوژی و املاک فعالیت دارد. همچنین وی سرمایه گذار عمده News Corporation و مالک هتل جورج پنجم و هتل پلازا در فرانسه می باشد.

۱- بومیپول آدولیاده
ثروت تقریبی: ۳۰ میلیارد دلار

این پادشاه سالخورده لقب ثروتمندترین پادشاه دنیا را در اختیار داشته و القاب فراوانی به او نسبت داده می شود. بومیپول آدولیاده، پادشاه تایلند، طولانی ترین دوران حکومت پادشاهی را در کشورش داشته و در حدود ۶۸ سال متوالی بر تایلند حکومت کرده هست. وی در سال ۱۹۴۶ به مقام پادشاهی کشور رسیده و حتی زیاد از ملکه الیزابت حکومت کرده هست. وی در سال ۲۰۱۶ سلطنت را به پسرش واگذار کرد و اگر ۱۴ سال دیگر در این مقام باقی می ماند رکورد شاه سوبهوزای دوم، پادشاه سوازیلند که نزدیک به ۸۳ سال بر کشورش حکومت کرد را می شکست. وی با داشتن ثروتی بالغ بر ۳۰ میلیارد دلار ثروتمندترین پادشاه دنیا به شمار می آید.

واژه های کلیدی: پادشاه | خانواده سلطنتی بریتانیا | اخبار گوناگون

ثروتمندترین پادشاهان و شاهزادگان کنونی دنیا

ثروتمندترین پادشاهان و شاهزادگان کنونی دنیا

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs